ÜRÜNLER

Evanthia 25

images

Evanthia, BDDE çapraz bağlı hyaluronik asitten üretilmiş steril, enjektabl, pirojenik olmayan, yeniden abzorbe edilebilen dermal dolgu ürünüdür. Steril ve aseptik ortamda üretilen Evanthia, şırınga içerisinde 2x1mL olarak kutu içerisinde ve steril kapalı paketlerde hazırlanmaktadır. 

Evanthia, moleküller arasında daha uzun köprüler meydana getiren BDDE çapraz bağlayıcı ajanı sayesinde, doğal ve 10-12 ay kalıcı sonuçlar, kolay enjekte edilebilirlik ve en iyi şekillendirilebilirlik elde etmektedir. 25mg/mL Hyaluronik asit yoğunluğu sayesinde Evanthia 25, derin dermal tabakadan periosteuma doğru yapılan enjeksiyon uygulamalarından istenilen sonucun alınmasını sağlamaktadır.

ÜRÜN HAKKINDA

images
images Etki Mekanizması
images Tedavi Protokolü
images Kontraendikasyonlar

Etki Mekanizması

Evanthiabakteriyel fermentasyon yoluyla hayvansal kökenli olmayan retiküle hyaluronik asitten üretilmiş steril, enjektabl, pirojenik olmayan, yeniden abzorbe edilebilen dermal dolgu ürünüdür. Hyaluronik asit'in kozmetik kullanımı, yüksek sayıda su moleküllerine bağlanabilme kapasitesine dayanır. Cilde uygulandığında bu özellik sayesinde oldukça düşük olan dış nem oranı varlığında dahi doğru hidrasyon düzeyi sağlanabilir. Bu nemlendirici etki, keratinin mekanik özelliklerini etkileyerek daha esnek ve elastik yapı kazandırır.

Vücudumuzda bulunan Hyaluronidaz enzimleri Hyaluronik asiti hızlıca yıkıma uğratmaktadır. Bu süreci yavaşlatmak için HA'e genellikle çeşitli bileşenler kullanılarak (DVS, BDDE vs.) çapraz bağ oluşumu sağlanır. Evanthia üretiminde kullanılan BDDE çapraz bağlama yöntemi sayesinde çapraz bağlı hyaluronik asit'in Hyaluronidaz tarafından yıkımı daha zordur, çünkü çapraz bağlı HA lineer formun yerine 3 boyutlu yapı kazanmıştır ve enzimatik ataklara karşı daha iyi korunabilen kararlı bir moleküler kafes yapısına sahip olmuştur.

Çapraz bağlı HA'nın hyaluronidaz tarafından yıkıma karşı direnci çapraz bağlanmanın derecesi ile birlikte artmaktadır. BDDE'nin epoksi bileşikleri oldukça reaktiftir ve sodyum hyalüronat ile etkileşime girerek farklı zincirler arasında çapraz bağlanma ile sonuçlanan bağlar oluştururlar ve böylece moleküller arasında daha uzun köprüler meydana getirirler. 

Tedavi Protokolü

Evanthia 25, kırışıklıklar veya yara izleri gibi küçük deri bozukluklarının düzeltilmesi veya hacim sağlamak için, vücutta emilebilen doğal ürün olarak uzman hekim kontrolünde uygulanmalıdır.  Evanthia 25, elmacık kemiği dolgunlaştırılması, çene dolgunlaştırılması, nazolabiyal kıvrımlar, yanak kırışıklıkları, mandibüler kenar, şakak dolgunlaştırılması ve burun köprüsü düzeltilmesinde kullanılabilen 25mg/mL hyaluronik asit yoğunluğuna sahip dermal dolgu ürünüdür. 

Derin Dermal tabakadan Periosteuma doğru uygulama önerilir. Bölgeye göre derin bolus veya subkutan lineer retrograd teknik kullanılabilir. Yanak bölgesinin dolgunlaştırılması için kanül iğne ile fonlama tekniğinin kullanılması önerilir. Enjeksiyon sonrası ürünün daha iyi yayılması için uygulanan bölgeye masaj yapılması önemlidir. 

Evanthia 25 dermal dolgusunun kalıcılık süresi uygulama yapılmış hasta verilerine dayanılarak 10-12 ay olarak bildirilmiştir. Kalıcılık süresi kişiden kişiye, uygulanan bölgeye ve diğer etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterebileceğinden her hastada aynı kalıcılık süresinden bahsedilememektedir. Kalıcılık süresinin uzatılması amacıyla 6-8 ayda bir, sonrasında her yıl 1 seans uygulanması önerilmektedir.  Dolgunun etkisini maksimum düzeye çıkarmak için yüzün tamamında biyorevitalize edici ve onarıcı tedavilerin yılda en az birkaç kez dönüşümlü olarak uygulanması ürün kalıcılığını ve etki süresini uzatmaktadır. 

Kontraendikasyonlar

Evanthia, aşağıda belirtilen bölgelere kullanılmamalıdır: 
    peri-orbital enjeksiyonlarda (göz kapağı, göz yuvası);
    kan damarlarının içine enjeksiyonlarda;
    göğüs büyütme veya kemik, tendon, ligament veya kas implantasyonunda.

Evanthia aşağıdaki hastalıkları bulunan hastalara uygulanmamalıdır:
    hipertronik, keloit yaralar veya pigmentasyon bozukluğuna yatkınlığı olanlar;
    süregelen otoimmun hastalıkları olanlar veya immunoterapi tedavisi görenler;
    ciddi alerjiler veya süregelen enflamasyonlar;
    koagulasyon bozuklukları
    hyaluronik asit'e karşı aşırı hassasiyeti olanlar.

Evanthia, hamile veya emziren kadınlarda kullanılmamalıdır.
Evanthia, 18 yaş altı kişilerde kullanılmamalıdır.