ÜRÜNLER

Jalucomplex 1

images

Son derece yenileyici, tamamiyle emilebilen ve güvenilir Hyaluonik asit içeren ve yüksek hammaddelerle İtalya'da üretilen bu ürün ilk enjeksiyondan itibaren şaşırtan sonuçlar sunmaktadır. Jalucomplex, içeriğinde yüksek standartlardaki Hyaluronik asitle ön plana çıkmaktadır. Moleküler ağırlığı ortalama 3.2 kDa olan Hyaluronik asit ideal seçimin göstergesidir.
Yüksek moleküler ağırlık daha yüksek Hyaluronik asit (HA) zincirleri ortaya çıkartarak Jalucomplex'in diğer HA'lara göre daha dayanıklı olmasını sağlıyor. Ürün Hafif (10mg/ml), Orta (15mg/ml) ve Güçlü (20mg/ml) olmak üzere 3 farklı konsantrasyonda, önceden doldurulmuş steril şırınga ve iğnelerle birlikte sunulmaktadır. Jalucomplex her düzeltmede güçlü nemlendirici ve canlandırıcı özelliğini birleştirerek lifting (gerdirme) etkisi verir.

ÜRÜN HAKKINDA

images
images Etki Mekanizması
images Tedavi Protokolü
images Kontraendikasyonlar

Etki Mekanizması

Jalucomplex, hyaluronik asitten elde edilen sodyum tuzları içeren enjektabl ve tamamen biyouyumlu intradermal jeldir. Lineer hyaluronik asit insan derisi, subkutan ve bağlayıcı dokuların temel unsurlarından biri olan bir polimerdir; su molekülleri ile kompleksler oluşturma yeteneği dokunun hidratasyon, şişkinlik ve yoğulabilirlik seviyesini artırmaktadır.

Jalucomplex, hyaluronik asit moleküllerinin bir miktar suyun kendi ağırlıklarından çok daha fazla suyu doğal olarak bağlama kabiliyetine dayanarak doku hacmini artırarak çalışmaktadır. Bu durum dokuların arasını doldurmaya ve hücreler arası matrisi desteklemeye sebep olur. 3.2 kDa olan yüksek moleküler ağırlık daha yüksek Hyaluronik Asit (HA) zincirleri ortaya çıkartarak Jalucomple'in diğer HA'lara göre daha dayanıklı olmasını sağlıyor.

Jalucomplex 1:

•  Yüksek moleküler ağırlıklı saf sodyum hyaluronat 10 mg/ml
•  Steril, pirojenik olmayan sodyum klorit solüsyonu at 0.9%: q.s.

Tedavi Protokolü

Jalucomplex, yüz ve boyunda hafif deri defektleri ve bozukluklarının düzeltilmesi için geçici dolgu olarak kullanılan tamamen biyouyumlu intradermal dolgu olduğundan, yüz veya boyundaki kırışıklık veya deri defektlerinin etrafındaki deri katmanına enjekte edilir.

Jalucomplex hyaluronik asit dolgusunun, Plenhyage Somon DNA ürünüyle kombine olarak toplam 4 seans kullanılması önerilmektedir. Öncelikle Plenhyage Somon DNA ürünü uygulaması yapılır, 15 gün sonrasında Jalucomplex (1/2/3) hyaluronik asit uygulanır, bu seanstan 1 ay sonrasında tekrar Plenhyage Somon DNA uygulaması yapılır ve bu seanstan 1 ay sonrasında da son seans olarak tekrar Jalucomplex (1/2/3) hyaluronik asit uygulaması yapılarak tedavi protokolü tamamlanır. Bu protokol uygulama hekiminin tercihine ve hastanın yaşı, cilt durumuna göre 2-3 seans uygulamada tamamlanabilir.  

Jalucomplex, kombine kullanım dışında tek başına da kullanılmaktadır. Bu şekilde kullanımlarda cildin nemlendirilmesi ve yenilenmesi için 1 veya 2 seans kullanım yapılabilmektedir. Uygulama sıklığı uygulayıcı hekimin tercihine ve hastanın yaşı, cilt durumu ve elde edilmek istenen sonuca göre tercih edilmektedir. 

Kontraendikasyonlar

Jalucomplex, aşağıda belirtilen bölgelere kullanılmamalıdır:
    peri-orbital enjeksiyonlarda (göz kapağı, göz altındaki torbalar);
    kan damarlarının içine enjeksiyonlarda;
    göğüs büyütme veya kemik, tendon, ligament veya kas implantasyonunda.

Jalucomplex, aşağıdaki hastalıkları bilinen hastalarda kullanılmamalıdır:
    hipertronik, keloit yaralar veya pigmentasyon bozukluğuna yatkınlığı olanlar;
    süregelen otoimmun hastalıkları olanlar veya immunoterapi tedavisi görenler;
    ciddi alerjiler veya süregelen enflamasyonlar;
    koagulasyon bozuklukları;
    hyaluronik asite karşı aşırı hassasiyeti olanlar.

Jalucomplex, hamile veya emziren kadınlarda kullanılmamalıdır.
Jalucomplex, 18 yaş altı kişilerde kullanılmamalıdır.