ÜRÜNLER

PLENHYAGE (SOMON DNA)

images

Plenhyage cildi etkin şekilde yeniden canlandıran, yenileyen ve hasarları onaran, polinükleotit bazlı Somon DNA ürünüdür. Steril ve aseptik ortamda üretilen Plenhyage, şırınga içerisinde 1.5 mL olarak kutu ierisinde ve steril kapalı paketlerde hazırlanmaktadır. 

Plenhyage Somon DNA ürünü 20mg/mL yoğunluğu ve tamamen Biyouyumlu içeriği sayesinde derin dokuların yenilenmesi, hücre döngüsünün artırılması, cildin elasitisite ve hidrasyonunun iyileştirilmesi, güneş ya da yara nedeniyle hasarlanan cildin bakımı, diğer kozmetik işlemler öncesi öptimum cilt hazırlığı için onarıcı tıpta yeni bir konsept oluşturarak en iyi sonucu sağlamaktadır. 

ÜRÜN HAKKINDA

images
images Etki Mekanizması
images Tedavi Protokolü
images Kontraendikasyonlar

Etki Mekanizması

Plenhyage Somon DNA ürünü elastik, kolay enjekte edilebilir, pirojenik olmayan, yeniden abzorbe edilebilir yüksek moleküler ağırlıklı polinükleotitler (PDRN)'den elde edilmiş jeldir. Üründe yer alan yüksek moleküler ağırlıklı polinükleotit zincirlerinin biyokimyasal özellikleri sayesinde en üst düzeyde viskoelastik yapı elde edilmekte ve önemli miktarda su molekülünün tutulumu sağlanmaktadır. Hidrofilik ve polianyonik doğası sebebiyle su moleküllerini bağlar ve bu şekilde deri aralarını doldurarak dokuyu sağlam ve hidrate hale getirir.

Polinükleotit zincirleri yalnızca su tutmakla kalmaz, ayrıca serbest radikallerle de savaşarak stres, hücre hasarı ve UV ışınlar gibi dış etkenlere bağlı olarak birikme eğilimi gösteren OH hidroksil radikallerinin tutucuları gibi davranırlar. Hidrate edici ve serbest radikal karşıtı etkileri sayesinde fibroblastların gelişmesi için optimal koşullar oluşur ve cildin elastisitesinin yenilenmesi kolaylaşır. 

DNA'nın doğal yapıtaşları olan nükleotitler bu yeni ürünün spesifik ve orijinal içeriğini oluştururlar ve koruyucu ve antioksidan etkileri sayesinde UV ışıma ya da yaralanma nedeniyle oluşan hasarlar azaltılır. 

Plenhyage medium:
•  Polimerize polinükleotitler (PDRN) 20 mg/mL ve Gerektiği kadar su solüsyonu

Tedavi Protokolü

Plenhyage Somon DNA küçük deri bozukluklarının düzeltilmesi için biyorevitalize edici etki sağlayan ve vücutta emilebilen doğal ürün olarak uzman hekim kontrolünde uygulanmalıdır. Plenhyage, yüzeysel göz çevresi ve yanak kırışıkları, orta yara izleri gibi hafif derin kırışıkların tedavisinde uygulaması önerilen Somon DNA ürünüdür. 

Plenhyage Somon DNA ürünü tedavi protokolünde Jalucomplex Hyaluronik asit dolgusu ile kombine olarak toplam 4 seans halinde kullanılması önerilir. Öncelikle Plenhyage Somon DNA ürünü uygulaması yapılır, 15 gün sonrasında Jalucomplex (1/2/3) hyaluronk asit uygulanır, bu seanstan 1 ay sonrasında tekrar Plenhyage Somon DNA uygulaması yapılır ve bu seanstan 1 ay sonrasında da son seans olarak tekrar Jalucomplex (1/2/3) hyaluronik asit uygulaması yapılarak önerilen tedavi protokolü tamamlanır. Bu protokol uygulama hekiminin tercihine ve hastanın yaşı, cilt durumuna göre 2-3 seans uygulamada da tamamlanabilir. 

Kontraendikasyonlar

Plenhyage aşağıda belirtilen bölgelere kullanılmamalıdır:
    peri orbital enjeksiyonlar (göz kapağı, göz yuvası);
    kan damarları ve lenf damarları içine enjeksiyonlarda;

Plenhyage aşağıdaki hastalıkları bilinen hastalarda kullanılmamalıdır: 
    dolaşım bozuklukları;
    süregelen dermatit;
    epilepsi;
    diyabet;
    süregelen herpes enfeksiyonu;
    enfeksiyon;
    süregelen otoimmun hastalıkları olanlar veya immunoterapi tedavisi görenler;
    ciddi alerjiler veya süregelen enflamasyon;
    ürün içeriklerine bilinen aşırı hassasiyeti olanlar.

Plenhyage, hamile veya emziren kadınlarda kullanılmamalıdır.
Plenhyage, 18 yaş altı kişilerde kullanılmamalıdır.